RELAXWORLDS

saunový svet

Prevádzkový poriadok 

Kapacita relaxačného centra: max 10 – 12 osôb

V poplatku za saunovanie je zahrnuté požičanie: 1 kus osuška a 1 kus plachta 1 pár šľapky (použitú plachtu, osušku a šľapky odovzdajte pri odchode s kľúčom od šatne na našej recepcii)(šľapky (profesionálne vydezinfikované po každom použití)
Lekárnička je umiestnená pri recepcii.

Zásady správania sa v saune

Povinnosťou návštevníka relaxačného centra je správať sa podľa pokynov prevádzkovateľa sauny.

V priebehu vlastného saunového kúpeľa je návštevník zásadne nahý (z hygienických a fyziologických dôvodov)
Návštevník dbá na udržiavanie hygieny prostredia, v potiarni – saunách a v odpočinkovej miestnosti používa zásadne vlastnú osušku a plachtu
Návštevník sa v priestoroch relaxačného centra pohybuje bosý, alebo v čistých kúpacích šľapkách. Šľapky treba nechať pred saunou.
V celom relaxačnom centre je zakázané fajčit, požívať svoje potraviny či nápoje a telefonovať. Je potrebné zachovávať v priestoroch pokoj a ticho.

Použitie sáun
Saunovanie je určené pre zdravé osoby a každý návštevník ho podstupuje na vlastnú zodpovednosť. K saunovaniu nemajú prístup osoby, ktoré majú príznaky akútneho ochorenia (horúčka, kašeľ, prechladnutie, hnačka a podobne) alebo osoby s prenosnými zápalmi horných dýchacích ciest. To isté platí pre osoby, ktoré trpia chorobami prejavujúcimi sa kožnou vyrážkou a otvorenými, alebo hnisajúcimi ranami. Vstup ďalej nie je povolený osobám, ktoré sú bacilonosičmi črevných chorôb a tiež členom rodiny, ktorej rodinní príslušníci trpia niektorou infekčnou chorobou. Chorí, trpiaci inými chorobami, než aké sú tu uvedené, absolvujú saunovanie na vlastnú zodpovednosť, aj keď si vyžiadali radu lekára. Zásadne nie je povolený vstup podnapitým osobám.

Správny postup saunovania

V šatni si odložte obuv, odev, osobné veci a od obsluhy si prevezmite čistú plachtu, osušku a kľúč od šatňovej skrinky
Osprchujte sa, umyte sa mydlom, pred vstupom do potiarne – sauny sa dobre osušte.
V potiarni si sadnite, alebo ľahnite na vlastný uterák a zostaňte tak dlho, pokiaľ nie ste dostatočne prehriaty.
Po odchode z potiarne si najskôr v sprche osprchujte pot a ochlaďte sa studenou vodou.
Do kade so studenou vodou vstupujte pomaly a opatrne. Držte sa zábradlia aj okraja kade.
Cyklus prehriatia a ochladenia opakujte približne 3 x
Po poslednom cykle sa osprchujte.
Tekutiny po cykle prehriatia si dopĺňajte výhradne nealkoholickými nápojmi.

JACUZZI

Blahodárne účinky vody na organizmus sú známe ľudstvu už po tisíročia. Aj priemernému znalcovi histórie sú známe kúpele postavené v starovekom Grécku a neskoršie Rímanmi. Archeologický priezkum dokázal, že kúpanie sa v horúcich minerálnej prameňoch využívali na liečenie niektorých chorôb aj v iných kultúrach a spoločnostiach, ako napríklad v Babylone a využívali ich aj Americkí Indiáni.

MASÁŽE
Predstavuje systém masážnych hmatov a pohybov, vďaka ktorým sa uvoľňuje masírované svalstvo, rozšíria sa krvné vlásočnice zvyšuje sa prekrvenie. Masáž podporuje vlastné regeneračné schopnosti tela, prináša pocit uvoľňenia a pôsobí celkove relaxačne.

SAUNY
Pôsobenie sauny na organizmus je mnohostranné. Vplyvom vysokej teploty (60 až 110 °C, minimálna vlhkosť vzduchu 10 – 30 %) dochádza predovšetkým k značnému prekrveniu kože. Sauna do nemalej miery reguluje krvný tlak (osoby s vyššími hodnotami krvného tlaku sa musia saunovať veľmi opatrne) a telesná teplota sa priemerne zvyšuje o 1 – 2 °C.

Poukážky
Pre vstup do Relaxworlds môžete použiť  poukážky Chéque Médical, Cadhoc Darčekový kupón, Cadhoc Relax kupón, Universal Pass, Flexi Pass, Relax Pass, Ticket Multi, Ticket Energy a Ticket Compliments
Darčekové šeky.

Chcete vašim blízkym darovať niečo zaujímavé a zdravé?
Využite nami ponúkané darčekové šeky.

JACUZZI  súkromný vstup – 1.5 hod/2 osoby                              50 €

vstup do sáun (plachta + uterák+prezuvky) 3h                           15 €

infra  sauna pred masážou  30  min.                                               5 €
infra  sauna samostatne.                                                                  8 €

Rezervácia celého RELAXWORLD’S  3 hod./max. 5 osôb       120 €

Klasická masáž  30 min.                           34 €

Klasická masáž  60 min.                           45 €

Klasická masáž  90 min.                           58 €

Športová masáž  30 min.                          35 €

Športová masáž  60 min.                          46 €

Bankovanie  30 min.                                   32 €

Aróma masáž  30 min.                               36 €

Aróma masáž  60 min.                               46 €

Relaxačná masáž  30 min.                         34 €

Relaxačná masáž  60 min.                         44 €

Masáž lávovými kameňmi  60 min.          45 €

Rašelinové zábaly  20 min.                          30 €

PREČÍTAJTE SI VŠETKY NASLEDOVNÉ DôLEŽITÉ BEZPEČNOSTNÉ UPOZORNENIA!

Osprchujte sa vždy pred vstupom do hydromasážneho bazéna a tiež po odchode z neho. Sprchovanie pred odstráni telové prípravky, deodoranty, krémy a pod., ktoré môžu spôsobiť znečistenie vody a zatažiť spotrebu sanitačného prípravku a pracovný cyklus filtra. Osprchovanie po zníži riziko spojené s citlivosťou pokožky na chemikálie prítomné vo vode.

Vchádzajte do vody pomaly a obozretne, aby sa telo prispôsobilo teplote vody. Z vody tiež vystupujte pomaly, aby ste sa neporanili pri pošmyknutí.  Nikdy si neužívajte kúpeľ pod vplyvom alkoholu! Ak užívate lieky, konzultujte ich možné škodlivé účinky v kombinácii s horúcim kúpeľom!

Nikdy nenechate deti alebo postaršie osoby v horúcej vode bez dozoru!

Osoby s infekciou kože, uší, genitálií a iných častí tela, s otvorenými ranami a vyrážkami nemôžu vchádzať do hydromasážneho bazéna vzhľadom na širenie infekcie.

Osoby s ochorením srdca, cukrovkou, poruchou cirkulačného systému alebo tlaku krvi, vážnymi ochoreniami, alebo tehotné ženy by mali využívanie hydromasážneho bazéna vopred konzultovať s lekárom.

Nepoužívajte masážny bazén bezprostredne po namáhavom cvičení.

Predĺžený pobyt v masážnom bazéne môže byť zdravotne nebezpečný. Odporúčaná doba je do 30 minút.

Riziko úrazu elektrickým prúdom! Nepoužívajte a nenechávajte elektrické zariadenia ako svetlo, telefón, radio, a pod. v menšej  blízkosti ako 1,5 m od masážneho bazéna.

Tehotné ženy a tiež ženy u ktorých sa tehotenstvo predpokladá by mali používanie masážneho bazéna vopred konzultovat s lekárom.

Romantické chvíle si užijete naplno
Liečba vodou sa dnes stále používa na rôzne choroby, ale najmä na regeneráciu tela a duše. Dokonca na to existuje terminus technikus – “hydroterapia”. Pacienti trpiaci reumou alebo atritídou, radi potvrdia, že masážny kúpeľ v horúcej vode im prináša úľavu z bolestí a dokonca zlepšuje flexibilitu a koordináciu postihnutých končatín. Veľký význam sa prikladá zotavovaniu poraneného alebo presileného svalstva vo vode formou vodnej masáže, alebo jednoducho ponorením sa do primerane horúcej vody.

Horúca voda doplnená masážou tela podporuje krvný obeh a činnosť lymfatických žľiaz. Postihnuté tkanivo tak získa lepší prístup ku kyslíku a k blahodarným živinám. Uzdravný proces sa urýchľuje. Zároveň tým, že prúdiaca voda nadľahčuje telo, klesá napätie vo väčšine svalových skupín. Telo sa postupne dostane do stavu úplnej relaxácie. Osoby so závažnymi poruchami cievneho systému a s chorobami srdca by sa mali vopred poradiť s lekárom. Takisto, tehotné ženy by mali pobyt v horúcej vode obmedziť na minimum. Výhodou týchto bazénov však je, že teplota vody sa dá nastaviť v širokom rozsahu, takže napríklad vodnú masáž môžu využiť aj tí, ktorým by masážny kúpeľ v horúcej vode lekár inak neodporučil.

Doprajte svoju telu oddych aký si zaslúži.

V Thajsku je thajská masáž známa ako “starodávna” alebo “tradičná” masáž. Je kombináciou akupresúry, šiacu a jogistických naťahovacích cvičení. Thajská masáž stimuluje akupresúrne body po celom tele, a tým lieči bolesť a uvoľňuje napätie. Mnohí Thajčania chodia na masáž pravidelne a spoliehajú sa, že ich udrží vyrovnaných a zdravých.

Thajská masáž si vyslúžila prezývku “Joga pre lenivých” vďaka svojim jemným technikám a pasívnym naťahovacím cvičeniam. Začínajúc pri nohách a posúvajúc sa smerom k hlave sa telo starostlivo pohybuje, uvoľňuje a naťahuje. Osobitný systém pohybov umožňuje, že thajská masáž sa vykonáva ľahko a bez namáhavého úsilia. Každý pohyb má za cieľ podporiť tak klienta, ako aj terapeuta. Okrem lenivej jogy terapeut dlaňami a nohami aplikuje jemný tlak po energetických líniách a akupresúru s cieľom spojiť telo, energiu a myseľ.

Thajská masáž má:
zvýšiť váš zmysel pre pokoj zvýšiť energiu
 a otvoriť meridiány (energetické dráhy) v tele
-uvoľniť bolesť a napätie v svaloch zlepšiť ohybnosť zvýšiť krvný obeh podporiť zdravšie spacie návyky liečiť bolesti chrbta, krku, ramien, meravosť a unavené končatiny tlmí bolesti hlavy, stres a mentálnu únavu.

Thajská masáž je rovnako vhodná pre mladých a nie tak mladých, aktívnych a nie tak aktívnych,
zdravých a nie tak zdravých má znížiť dobu rekonvalescencie atlétov po zranení a pomôcť tlmiť
emocionálne rozrušenie opätovným vyvážením tela.
Verí sa, že má relaxačné a energizujúce priaznivé účinky aj pre toho, kto ju dáva, pretože vytvára
zmysel pre osvietenie, pokoj a dobrý pocit.Čo očakávať od thajskej masáže?
Na začiatku terapie terapeut zhodnotí, kde vaše telo potrebuje pomoc liečbou, a podľa toho môže
upraviť svoje masážne techniky. Bude pracovať systematicky od končekov vašich prstov na nohách až po
vrch hlavy hojdajúc vás pomaly a jemne v čase vašim tempom pred uplatnením naťahovacích cvikov a
jemného tlaku. Môže využiť svoje lakte, predlaktia, nohy a dokonca kolená na prácu s celou vašou
svalovo-kostrovou sústavou s cieľom uvoľniť napätie vo vašom tele otvorením jeho
energetických kanálov. Jedna z kľúčových čŕt tradičnej thajskej masáže je blokovanie a uvoľňovanie toku krvi, známa tiež
ako terapia spúšťacích bodov. Masérka môže uplatňovať nepretržitý tlak – okolo 30 sekúnd – počas
masáže, kde sa vaše nohy a ruky stretnú s trupom. Tento tlak sa potom uvoľní a v končatinách zrazu
pocítite nával tepla, keďže krv do nich bude prúdiť späť. Je to skutočný posilňovač obehu a hoci to
znie trochu zvláštne, je to celkom vzrušujúce, keďže je to dosť odlišné od čohokoľvek, čo obyčajne 
cítite. 

Thajská masáž sa končí krátkou masážou hlavy (podobnou indickej masáži hlavy), po ktorej vám masérka
na niekoľko sekúnd zapchá uši prstami a potom ich uvoľní, čo má prinavrátiť vašu myseľ a myšlienky
späť na dané miesto a do tohto času. Znie to čudne, avšak je to vlastne naozaj dobrý spôsob “ako vás
priviesť späť k vedomiu”.

Thajsko je hrdé na svoje meno – krajina úsmevov.Môžete očakávať, že po masáži sa budete cítiť
šťastní a upokojení. Môžete okúsiť neobyčajný pocit pokoja a nabytosti energiou a cítiť sa ľahší,
vyšší alebo dokonca urovnaný. Nemusíte sa cítiť ospalý, avšak dovoľte si vrátiť sa do skutočného
sveta postupne a – ako pri každej masáži – určite potom pite veľa vody.

Ochorenia chrbtice po istom čase sa tykajú každého. Stav chrbtice určuje stav nervov vystupujúcich z miechy a smerujúcich k naším vnútorným orgánom, a tak pôsobí na všetky k nej viažucich sa orgánom: na fungovanie nášho celého organizmu. Prakticky len pravidelným športom v detstve a v čase dospievania sa dá predísť vytvoreniu ochorení chrbtice . Ked sme dospelí už len gymnastikou, špeciálnym cvičením na chrbticu a masážou chrbtice sa dá pomôcť na abnormálnych zmenách.K tomuto Vám poskytne pomoc Spa Pro Jade posteľ. Spa Pro Tradicional Jade Massage Beds so svojou mimoriadnou mnohostrannou účinnosťou napomáha k zlepšeniu a zachovaniu dobrého telesného stavu, zároveň už pri jestvujúcich zdravotných problémoch podporuje najrôznejšie terapie. Jade je taký polodrahokam, ktorý už vo východnej liečbe tisícročia používajú. Jeho blahodarný účinok na organizmus je uznaný. Jade kamene, ktoré sú prehrievané halogénnymi lampami, vstavané karbónové platne, ktoré vylučujú teplo a turmalín kamene popri chrbtici spojené s jemne pohybujúcou sa masážou pôsobiace priamo na chrbticu, napomáhajú k otvoreniu meridiánov a tým k nabitiu tela blahodarnou energiou. Valčeky, ktoré sa zastavujú pri akupresúrnych bodoch uvoľnia svaly, aby napomáhali zdravému fungovaniu orgánov patriacich k jednotlivým bodom. Spa Pro Tradicional Jade Massage Beds napomáha zabezpečovať rovnováhu nášho organizmu. Táto rovnováha vo väčšine z nás vyvoláva príjemný pocit, ktorý nazývame veľmi jednoducho len: zdravie. 

Účinky masáže:

Poruchy spánku prestanú.
Zníži sa celulitída Uvoľnenie svalstva.
Napomáha vstrebávanie vápnika.
Regulovanie stavcov.
Zlepší sa krvný obeh.
Uvoľnenie nervového vlákna.
Cievy sa roztiahnu.
Zníženie bolesti kĺbov a svalstva.
Tŕpnutie prestane.
Po 3-4 mesiacoch bolesť prestane. Klesne hladina cukru a krvného tlaku.
Detoxikácia, očistenie tela od odpadových látok.
Stimuluje našu životnú energiu.

Zažite pravé teplo domova

FÍNSKA SAUNA
Pôsobenie sauny na organizmus je mnohostranné. Vplyvom vysokej teploty (60 až 110 °C, minimálna vlhkosť vzduchu 10 – 30 %) dochádza predovšetkým k značnému prekrveniu kože. Sauna do nemalej miery reguluje krvný tlak (osoby s vyššími hodnotami krvného tlaku sa musia saunovať veľmi opatrne) a telesná teplota sa priemerne zvyšuje o 1 – 2 °C. Zvýšené prekrvenie a prehriatie môže zlepšovať pohyblivosť svalstva a kĺbov, poprípade znižovať bolesti. Vyššia teplota aktivizuje činnosť mazových žliaz, kedy dochádza aj k vyplaveniu nečistôt z kože, čo má podstatný kozmetický význam. Sauna patrí k najvšestrannejším otužovacím procedúram a význam má aj ako prevencia rôznych chorôb z nachladnutia.

PARNÁ SAUNA
Výhodou parnej sauny, kde teplota dosahuje max. 60 °C pri 100 % vlhkosti, je jej nižšia záťaž na organizmu, preto si ju môžu dovoliť (po konzultácii so svojím lekárom) aj ľudia, ktorí majú zdravotné problémy, kvôli ktorým nemôžu ísť do klasickej sauny. Je nazývaná tiež turecký kúpeľ. Vlhký vzduch priaznivo pôsobí na pokožku, ktorá sa silne prekrvuje a intenzívne čistí. Pokožka tak zostáva jemná a zamatovo mäkká. Parný kúpeľ má pozitívne účinky aj pri oslabení ciev, pri zrazeninách a pri ochoreniach dýchacích ciest. Saunovanie po veľkej námahe telo zbavuje únavy a k správnemu saunovaniu neodmysliteľne patrí aj vhodný pitný režim.

INFRA SAUNA
Infračervená prehrievacia tepelná kabína je jedným z alternatívnych druhov potných kúpeľov. Ide o moderný spôsob saunovania ctiaci nové trendy. Energia sa získava zo špeciálnych plošných infražiaričov, ktorých vlnová dĺžka zodpovedá vlnovej dĺžke ľudského tela. Tie vytvoria v kabíne ideálnu teplotu pre príjemný relax. Dosahujú sa tu nižšie teploty (35-55°C) a na prehriatie tela je potrebné saunovať sa približne 25-30 minút. Hlavným rozdielom oproti saune s bežným vykurovacím telesom je v tom, že infračervené lúče prenikajú hlboko do tkanív. Potenie je intenzívnejšie a nedochádza k nadmernému ohrevu povrchových vrstiev kože teplým vzduchom. Vďaka tomu sa rozpúšťajú a potením vyplavujú škodlivé látky, čistia sa póry a odstraňujú odumreté bunky. Stúpa spotreba telesnej energie a nastáva odbúravame tuku. Dobré výsledky sa dajú dosiahnuť pravidelným niekoľkonásobným využitím infrakabíny pri chudnutí a problémoch s celulitídou. Posilňuje sa imunitný systém, takže organizmus sa stáva odolnejším voči prechladnutiu a lepšie znáša fyzickú i psychickú záťaž. Infračervené hĺbkové teplo je osvedčené pri liečbe reumy, artrózy, artritídy, kožných ochorení, znižuje problémy so srdcom a krvným tlakom. Po takomto saunovaní sa človek cíti ako znovuzrodený a dokonale oddýchnutý.Infrasauna dokáže uviesť telo i dušu do harmonického, rovnovážneho stavu. V infrakabíne sa používa odlišný spôsob prehrievania tela bez nutnosti následného ochladenia. V obidvoch saunách sa síce riadne potíme, ale efekty a princípy sú odlišné. Ako v saune, tak aj v infrakabíne musíme dodržiavať základné hygienické pravidlá. Postup pri prehrievaní v infrakabíne:

– vzhľadom k poteniu sa zoblečieme a sedíme na plachte (uteráku, osuške)
– v kabíne sedíme, pretože infratechnológia je umiestnená tak, aby bolo telo rovnomerne prehrievané všetkými žiaričmi
– prehrievame sa 25-30 minút, bez nutnosti následného ochladenia organizmu
– ak sa zdá teplota príliš veľká, môžeme teplo regulovať otvorením dverí
– podľa druhu nasledujúcej aktivity môžeme zvoliť osviežujúcu sprchu vlažnou alebo studenou vodou
– nezabudnime na doplnenie tekutin po prehriati
– prehrievame sa podľa nálady, ak sa chceme zbaviť celulitídy, tak aj 1-2x týždenne

Adresa

Považanova 2 
841 02 Bratislava

Otváracie hodiny :

utorok : 16.00-22.00

piatok : 16.00-22.00

nedeľa : 16.00-22.00

masáže na objednávku

Kontakt

+421-902-517-779
relaxworlds@gmail.com

made with

for you